четвер, 28 лютого 2013 р.

Реліз web-фреймворка Django 1.5 з підтримкою Python 3

Після року розробки вийшла стабільна версія популярного фреймворку Django 1.5, написаного на мові Python і призначеного для розробки веб-додатків. Випуск Django 1.5 примітний забезпеченням підтримки Python 3.


Незважаючи на те, що робота під управлінням Python 3 поки має експериментальний статус, в цілому код відзначений як стабільний, але вимагає розширеного тестування в реальних проектах. При підготовці наступних випусків помилки, пов'язані із сумісністю з Python 3, будуть розглядатися як такі, що блокують випуск нових релізів і вимагають оперативного виправлення. В якості побічного ефекту адаптації для Python 3 є припинення підтримки гілки Python 2.5. В якості мінімальної версії, що підтримується заявлений випуск Python 2.6.5, а в якості рекомендованої — Python 2.7.3.

З інших змін наголошується на забезпеченні засобів для використання власних моделей для організації зберігання параметрів користувачів та задіяння даних моделей в системі аутентифікації Django. Створення власних моделей зберігання даних може знадобитися наприклад при необхідності роботи з логінами, що перевищують 30 символів або при бажанні додати нові поля, такі як ідентифікатори користувача в Twitter або Facebook, або зберегти імена користувачів у форматі відмінному від «Ім'я/Прізвище».

В новому випуску забезпечена можливість роботи GeoDjango з PostGIS 2.0. Доданий новий клас StreamingHttpResponse з реалізацією поліпшеної підтримки обробки потокових запитів. Для блокування екранування елементів JavaScript-коду в шаблонах Django доданий новий тег «{%verbatim%}».

Значно перероблений розділ документації, спрощено пошук розділів і статей. Додані нові посібники, що описують розширені галузі використання Django, такі як керівництво по використанню коду додатка в різних проектах. Перероблена документація за поданнями на основі класів. По можливості розробники спробували зберегти сумісність API з минулими випусками, але тим не менше відзначається про ряд незначних змін, які порушують сумісність, і переклад деяких можливостей в розряд застарілих.

via

Агентство DARPA виділило 3 млн доларів на розвиток засобів обробки великих масивів даних на мові Python

Агентство по перспективним оборонним науково-дослідним розробкам США (DARPA) виділило 3 млн доларів компанії Continuum Analytics на розробку засобів обробки і візуалізації великого обсягу даних на мові Python. Гроші будуть витрачені на розробку нових технологій аналізу даних і візуального відображення великих багатовимірних наборів даних. Грошовий ґрант виділений в рамках чотирирічної програми XData, загальний розмір фінансування якої складе 100 млн доларів.



Розробка розширить поточні можливості Python-бібліотек NumPy і SciPy, які активно використовуються в науковому співтоваристві, адаптувавши їх можливості для роботи в розподілених системах. Зокрема, планується продовжити розробку Blaze, варіанти NumPy для розподілених систем, Python-компілятора Numba і бібліотеки візуалізації Bokeh.

Компанія Veber заявила свої права на торгову марку Python

Організація Python Software Foundation (PSF) оголосила про виникнення проблем з використанням торгової марки Python на території Євросоюзу. Англійська компанія Veber, власник сайту python.co.uk, зареєструвала ексклюзивні права на використання торгової марки Python в прив'язці до комп'ютерних технологій, включаючи програмні продукти і сервіси. Ситуація посилилася після заяви Veber про намір поширення своїх серверних продуктів під брендом Python. Використання назви Python на території Євросоюзу може бути інтерпретоване як незаконне використання інтелектуальної власності Veber.

В даний час учасники проекту Python шукають шляхи для відправки протесту в Європейський комітет по торговим маркам з вимогою анулювання заявки Veber, так як мова Python існує вже більше 20 років, в той час як домен python.co.uk був зареєстрований 13 років тому і використовувався тільки для перекидання відвідувачів на інші сайти. За порадою юристів, помітного ефекту можна досягти якщо листи з протестом будуть відправлені від імені відомих компаній, які використовують у своїй діяльності додатки на мові Python. Таким чином, вказавши на великі сервіси та продукти, побудовані на основі мови Python, вдасться показати значущість вже утворених зв'язків імені Python з існуючими сервісами і продуктами.

Гвідо ван Россум перейшов з Google до Dropbox

Автор мови програмування Python Гвідо ван Россум (Guido van Rossum) сьомого грудня 2012 року відпрацював останній день в Google, а з січня буде зарахований до штату компанії Dropbox. Керівники Dropbox з радістю вітають Гвідо. Вони називають його старим другом, який допомагав створювати Dropbox «з перших рядків коду» (dropbox.py).



«З самого початку було зрозуміло, що Dropbox повинен підтримувати всі основні операційні системи. Історично, така підтримка вимагала серйозних зусиль від розробників: оскільки для кожної платформи потрібні різні засоби розробки і мови програмування, доводилося переписувати код кілька разів, — пише засновник Dropbox Дрю Х'юстон в офіційному блозі. — У нас не було на це часу. На щастя, нашим порятунком стала мова програмування Python».

«За кілька років до створення Dropbox, — продовжує Дрю Х'юстон, — Python стала моєю улюбленою мовою програмування, завдяки поєднанню простоти, гнучкості та елегантності. Ці якості Python, а також зусилля спільноти з підтримки кожної платформи, дозволили нам один раз написати код, який потім працював скрізь. Вони також вплинули на більш широку філософію дизайну Dropbox як простого продукту, який робить ваше життя простіше.

Минуло п'ять років з того моменту, коли перша версія нашого прототипу була збережена на диск як dropbox.py, з тих пір сам Гвідо і спільнота Python дуже сильно допомогли нам вирішити деякі проблеми у створенні веб-додатків для 100 мільйонів користувачів.

Так що ми вітаємо Гвідо в компанії Dropbox із захопленням і вдячністю».